Galeria Obrazów Perspektywa
Obrazy olejne ręcznie malowane

  Katalog » Wassily Kandinsky Moje konto     
Kategorie
Artyści
Tematyka
Kolorystyka
Rozmiar
Informacje
Kontakt i informacje o firmie
Wysyłka i zwroty obrazów
Regulamin galerii
Mapa Sklepu
Katalog produktów
Aktualności
Wassily Kandinsky
Tamara Łempicka
Pierre Auguste Renoir
Peder Severin Kroyer
Salvador Dali
Kontakt
e-mailbiuro@olejne.pl
Tel502 503 543
Aktualności
Wassily Kandinsky   Data: 15 październik 2013
Wstęp:
 Zapraszay do lektury biografii światowej sławy rosyjskiego malarza.

Zawartość:
~~*~~
Namalowane przez nas kopie obrazów Alfonsa Muchy możecie Państwo obejrzeć klikając w dział „Artyści” a następnie "Wassily Kandinsky".
~~*~~
  Wassily Kandinsky – rosyjski malarz i teoretyk sztuki. Urodził się 4 grudnia 1866 roku w Moskwie. Wywodził się z zamożnej rodziny światłych moskiewskich mieszczan. Większość swojego dzieciństwa spędził w Odessie. Jako ośmiolatek uczył się grać na fortepianie i pobierał lekcje rysunku. W 1886 roku Wassily rozpoczął studia prawa i ekonomii w Moskwie, a w wolnym czasie zajmował się malowaniem. Sześć lat później Wassily poślubił swoją kuzynkę Annę Szmiakinę, z którą po ukończeniu studiów wyjechał do Paryża. Po siedmiu latach artysta powrócił do Moskwy i wykładał prawo na Moskiewskim Uniwersytecie. 
 
 Po raz pierwszy z malarstwem impresjonistycznym spotkał się na wystawie w Petersburgu. Pod wpływem fascynacji sztuką artysta wyjechał do Monachium, aby studiować malarstwo. Szkolił się między innymi u Antona Ażbego i Franza von Stucka, jednak mimo iż byli oni bardzo cenieni w środowisku malarskim, to Wassily zrezygnował z wykształcenia akademickiego pod ich okiem. Następnie stał się współzałożycielem stowarzyszenia Phalanx, którego celem było organizowanie wystaw sztuki ukazujących różne nurty malarstwa. Organizacja założyła także własną szkołę, w której artysta uczył malarstwa i rysunku. W roku 1902 artysta zakochał się tam w swojej uczennicy Gabriele Munter. W swojej twórczości Kandinsky łączył dekoracyjną stylizację z baśniowymi elementami sztuki rosyjskiej. Od 1905 roku artysta oddalał się od figuratywności pod wpływem nurtu fowizmu. Starał się coraz częściej podkreślać autonomię wyzwolonego koloru. W 1906 roku stowarzyszenie zostało rozwiązane, a artysta wraz ze swoją kochanką podróżował po Francji, Włoszech, Holandii oraz Tunezji. Podczas wypraw artysta uczestniczył w wielu wystawach. Po powrocie do Niemiec postanowił wraz z Gabriele zamieszkać w Bawarskich Alpach. Tam we dwoje zajmowali się malowaniem w plenerze. Kandinsky założył wtedy kolejne podobne do poprzedniego stowarzyszenie Neue Kunstlervereinigung. Organizowało ono liczne wystawy prezentujące dzieła swoich członków. Po roku 1908 artysta tworzył głównie wyimaginowane pejzaże, na których ciężko było dostrzec jakiekolwiek elementy przedmiotowe. 

 Kandinsky w 1911 roku rozwiódł się ze swoją żoną, a rok później pokazał światu swoją pierwszą retrospektywną wystawę prac. Wystawa ta była bardzo abstrakcyjna, jego obrazy cechował dynamiczny układ plam z wielokolorowymi elementami graficznymi. Przyniosła ona mu niezwykła sławę i od tej chwili jego prace były wystawiane po całym świecie. Po wybuchu I wojny światowej artysta musiał wyemigrować do swojej ojczyzny, wtedy rozstał się ze swoją towarzyszką Gabriele, która wyemigrowała do Szwecji. W Moskwie Wassily poznał Ninę Nikołajewnę Andriejewską, z którą wziął ślub w 1917 roku. Po kilku miesiącach narodził się im syn Wsiewołod, jednak nie dożył on trzeciego roku życia. 

 Po wojnie w 1920 roku wrócił do Berlina i wykładał na uczelni Bauhaus oraz dalej malował swoje dzieła. W 1939 roku przeniósł się do Francji, gdzie wiódł spokojne życie wraz ze swoją żoną. Tworzył aż do samej śmierci. Chorował na miażdżycę, zmarł 13 grudnia 1944 roku na wylew krwi do mózgu. 

 Kandinsky jest uważany za jednego z najwybitniejszych artystów dwudziestego wieku. Uważa się go za prekursora abstrakcyjnego ekspresjonizmu oraz sztuki informelu, aczkolwiek większość obrazów, które namalował, bazuje na dokładnie przemyślanej kompozycji, natomiast koncepcja automatyzmu była mu całkowicie obca.

~~*~~
Namalowane przez nas kopie obrazów Alfonsa Muchy możecie Państwo obejrzeć klikając w dział „Artyści” a następnie "Wassily Kandinsky".
~~*~~


Statystyka:
Przeglądano: 1551
Ilość komentarzy: 0
Napisz recenzję Dalej
Wyszukiwanie
 Wyraz(y)
do  Cena
 Kategoria
 
Zaawansowane
Koszyk
   ... jest pusty
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Bestsellery
Patrząc w różowe światło - Alexej Von ...
Barwna abstrakcja 1
Barwna abstrakcja 2
Chińska dzielnica
Dawna Afryka
Drinki
Droga w lesie - Józef Chełmoński
Galopujące konie
Gwiaździsta noc nad Rodanem - Vincent van Gogh
Irysy - Vincent van Gogh