Galeria Obrazów Perspektywa
Obrazy olejne ręcznie malowane

  Katalog » Peder Severin Kroyer Moje konto     
Kategorie
Artyści
Tematyka
Kolorystyka
Rozmiar
Informacje
Kontakt i informacje o firmie
Wysyłka i zwroty obrazów
Regulamin galerii
Mapa Sklepu
Katalog produktów
Aktualności
Wassily Kandinsky
Tamara Łempicka
Pierre Auguste Renoir
Peder Severin Kroyer
Salvador Dali
Kontakt
e-mailbiuro@olejne.pl
Tel502 503 543
Aktualności
Peder Severin Kroyer   Data: 04 październik 2013
Wstęp:
 Zachęcamy do przeczytania umieszczonej dzisiaj biografii wybitnego duńskiego twórcy P.S.Kroyera.

Zawartość:
~~*~~
Namalowane przez nas kopie obrazów Alfonsa Muchy możecie Państwo obejrzeć klikając w dział „Artyści” a następnie „Peder Severin Kroyer”.
~~*~~
  Peder Severin Krøyer (znany również jako P.S. Krøyer) urodził się w norweskim mieście portowym Stavanger 23 lipca 1851 roku. Mimo iż urodził się w Norwegii, to był wychowywany przez ciocię oraz jej męża, którzy mieszkali w czeskiej Kopenhadze. 
 
  P.S. Krøyer był duńskim malarzem, a swoją edukację z zakresu malarstwa rozpoczął na Królewskiej Akademii Sztuki w Kopenhadze. Tam nabywał pierwsze umiejętności posługiwania się olejnymi farbami i pędzlem. Jego debiutancka wystawa odbyła się w Charlottenborgu w 1981 roku, gdzie pokazał portret swojego dobrego przyjaciela i malarza Fransa Schwartza. 
 
  Malarz przez całe swoje życie wystawiał portrety w wielu kopenhaskich galeriach, gdzie mieszkał głównie zimą. Latem natomiast przenosił się do miejscowości Skagen (mała mieścina w północnej części Danii położona na cyplu Jutlandii). Artysta był bardzo ciekawy świata i wiele podróżował po Europie. Jednym z jego ulubionych miast było duńskie Hornbæk, gdzie mógł wraz z innymi malarzami pracować nad plenerowymi obrazami. Przez kilka lat pracował oraz studiował także w Niemczech i we Francji. Wśród krajów, które zwiedził, znajduje się też Hiszpania oraz Włochy, gdzie przebywał między innymi w Rzymie, czy też Sienie i Florencji. Wtedy to powstawały dzieła, które część ze znawców sztuki uważa za dość kontrowersyjne i które nie przypadły im do gustu. Krøyer zajmował się głównie malowaniem portretów oraz obrazów plenerowych. Malował portrety nie tylko swoim znajomym, chodź głównie dzięki nim zyskał ogromną popularność, a co za tym idzie także i bogactwo. Pozwoliło mu to na życie na wysokim poziomie.
 
  Jego sposób malowania był dość charakterystyczny i wyróżniał go od innych artystów. Wśród jego prac najczęściej można spotkać krajobrazy nadmorskie, wypoczywających na nadmorskich plażach letników, czy też strudzonych pracą rybaków. W zasadzie nadmorski krajobraz był jednym z jego ulubionych motywów malarskich. Przeciętnym osobom, które oglądają jego obrazy, podoba się zwykle gra świateł (niezwykle subtelna jak na tamte czasy), oraz bardzo bogaty dobór kolorystyki krajobrazów.
 
  P.S. Krøyer należał do grupy tzw. malarzy ze Skagen. Była to grupa wybitnych artystów, którzy na przełomie dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku tworzyli swoje dzieła w miejscowości (jak sama nazwa wskazuje) Skagen. Z większością z tych artystów Krøyer przyjaźnił się i chętnie z nimi współpracował. Jego obrazy są popularne także w dzisiejszych czasach i chętnie są wystawiane w różnych galeriach sztuki oraz na wielu wystawach. Na przykład obraz „Hip hip hurra! Uczta artystów w Skagen” (namalowany w 1888 roku) został przez czytelników niemieckiej gazety „Berlingske Tidende” uznany za najlepszy obraz w roku 2005.
 
  Niestety malarz nie należał do osób, którym pisane było dożyć sędziwej starości i nie mógł się zbyt długo cieszyć swoją sławą. Artysta zmarł w wieku zaledwie pięćdziesięciu ośmiu lat w wyniku ciężkiej choroby. Był chory na zaawansowaną kiłę, która to jeszcze wtedy była nieuleczalna. Jednym ze skutków choroby było znaczne pogorszenie wzroku, a w ostatnich latach życia artysta nawet stracił całkowicie wzrok. Pomimo tego Krøyer nie poddał się całkowicie chorobie i dalej tworzył swoje dzieła. Zmarł 21 listopada 1909 roku. 

~~*~~
Namalowane przez nas kopie obrazów Alfonsa Muchy możecie Państwo obejrzeć klikając w dział „Artyści” a następnie „Peder Severin Kroyer”.
~~*~~


Statystyka:
Przeglądano: 1528
Ilość komentarzy: 0
Napisz recenzję Dalej
Wyszukiwanie
 Wyraz(y)
do  Cena
 Kategoria
 
Zaawansowane
Koszyk
   ... jest pusty
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Bestsellery
Patrząc w różowe światło - Alexej Von ...
Barwna abstrakcja 1
Barwna abstrakcja 2
Chińska dzielnica
Dawna Afryka
Drinki
Droga w lesie - Józef Chełmoński
Galopujące konie
Gwiaździsta noc nad Rodanem - Vincent van Gogh
Irysy - Vincent van Gogh