Galeria Obrazów Perspektywa
Obrazy olejne ręcznie malowane

  Katalog » Pierre Auguste Renoir Moje konto     
Kategorie
Artyści
Tematyka
Kolorystyka
Rozmiar
Informacje
Kontakt i informacje o firmie
Wysyłka i zwroty obrazów
Regulamin galerii
Mapa Sklepu
Katalog produktów
Aktualności
Wassily Kandinsky
Tamara Łempicka
Pierre Auguste Renoir
Peder Severin Kroyer
Salvador Dali
Kontakt
e-mailbiuro@olejne.pl
Tel502 503 543
Aktualności
Pierre Auguste Renoir   Data: 08 październik 2013
Wstęp:
 Zachęcamy do przeczytania niesamowitej biografii sławnego francuskiego malarza i rzeźbiarza.

Zawartość:
~~*~~
Namalowane przez nas kopie obrazów Alfonsa Muchy możecie Państwo obejrzeć klikając w dział „Artyści” a następnie "Pierre Auguste Renoir".
~~*~~
  Pierre Auguste Renoir urodził się we francuskim Limoges 25 lutego 1841 roku. Był malarzem i rzeźbiarzem, jednym z przedstawicieli oraz założycieli nurtu impresjonizmu. W swojej twórczości koncentrował się przede wszystkim na aktach, portretach dzieci i kobiet oraz martwej naturze. Nigdy - wzorem innych impresjonistów - nie zajmował się malowaniem pejzaży. W ciągu swojej kariery namalował niemal sześć tysięcy obrazów. 
 
 Wywodził się z rodziny robotniczej. Miał siedmioro rodzeństwa, jego ojcem był krawiec Leonard, a matką Marguerite. W wieku czterech lat razem ze swoją rodziną przeniósł się do Paryża. Już jako nastolatek był zmuszony do rozpoczęcia pracy w fabryce porcelany, gdzie trudnił się jej przyozdabianiem. Miało to bardzo duży wpływ na jego późniejszy styl artystyczny oraz sposób używania różnych kolorów. Renoir stracił pracę w fabryce w momencie, gdy pojawiły się maszyny służące do produkcji oraz ozdabiania przedmiotów ceramicznych. Wtedy to zajął się malowaniem chińskich wachlarzy. Studia sztuki rozpoczął w 1862 roku w Paryżu pod okiem Charlesa Gleyre’a. Jego debiutancki obraz pojawił się w roku 1864 o tytule „Esmeralda”, jednak uznał go później za niedoskonały i niedopracowany po czym sam go zniszczył. Wojna prusko-francuska zmieniła jego życiowe plany, musiał zaciągnąć się do wojska. Po wojnie powrócił do Paryża aby zająć się ponownie malarstwem. Wtedy to rozpoczął się w jego twórczości okres impresjonizmu. 
 
  Renoir uwielbiał podróżować, w roku 1879 wyjechał do Afryki, potem pojechał do Hiszpanii i następnie do Włoch. Podczas podróży miał okazję poznać takich malarzy jak Diego Velázquez, Rafaela czy Ingresa i zapoznać się z ich wizją malarstwa. Wszystkie te podróże sprawiły, że jego obrazy odbiegały od założeń impresjonizmu. Następnie artysta zmienił charakter swoich obrazów. Najpierw przeważały rysunki o ostrzejszych konturach, chłodnych kolorach czy też gładkiej fakturze, a chwilę później używał już tylko ostrych i żywych barw (głównie odcieni czerwieni), a jego kreska stała się już delikatniejsza. 

 W wieku 51 lat Renoir zachorował na reumatyczne zapalenie stawów. Piętnaście lat później postanawia przenieść się do Les Collettes na wybrzeże śródziemnomorskie. Renoir malował przez ostanie 20 lat swojego życia, nawet siedząc już na wózku inwalidzkim, kiedy to choroba ograniczyła jego możliwości do swobodnego poruszania się. Z czasem jego dłonie stały się poważnie zdeformowane, a ramię uległo zrostowi kości stawowych. Musiał wtedy zmienić technikę malarską i zaczął malować za pomocą pędzla przymocowanego do ramienia. Ostatnie lata jego życia, to początek rzeźby w glinie. Przy tworzeniu rzeźb pomagał mu asystent, który według wskazówek mistrza nanosił poprawki na arcydzieła. W fazie zaawansowanej choroby Renoir, aby móc dalej malować duże obrazy, korzystał z urządzenia, które przesuwało płótno pod jego dłonią. U kresu swojego życia Renoir musiał leżeć cały czas w łóżku, ale nawet to nie przeszkodziło mu w dalszym tworzeniu swoich prac. Mimo iż niezwykle cierpiał, był towarzyską i pogodną osobą. Pod koniec życia postanowił także zająć się edukowaniem innych malarzy. Miał żonę Alinę Victorine Chargot oraz trzech synów: Claude'a (producenta filmowego), Pierre'a (aktora), oraz Jeana (reżysera i pisarza). Zmarł w wieku 78 lat w Cagnes w wyniku zapalenia płuc.

~~*~~
Namalowane przez nas kopie obrazów Alfonsa Muchy możecie Państwo obejrzeć klikając w dział „Artyści” a następnie "Pierre Auguste Renoir".
~~*~~


Statystyka:
Przeglądano: 1494
Ilość komentarzy: 0
Napisz recenzję PowrótDalej
Wyszukiwanie
 Wyraz(y)
do  Cena
 Kategoria
 
Zaawansowane
Koszyk
   ... jest pusty
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Bestsellery
Patrząc w różowe światło - Alexej Von ...
Barwna abstrakcja 1
Barwna abstrakcja 2
Chińska dzielnica
Dawna Afryka
Drinki
Droga w lesie - Józef Chełmoński
Galopujące konie
Gwiaździsta noc nad Rodanem - Vincent van Gogh
Irysy - Vincent van Gogh